Another Round (2020)

  • Thomas Vinterberg / Danimarka
  • 1sa 56dk

Gösterim sonu: 21 Mayıs 21.01

DRUK ANOTHER ROUND

2021 Oscar En İyi Uluslararası Film 2021 BAFTA Yabancı Dilde En İyi Film 2021 EFA En İyi Avrupa Filmi, En İyi Avrupalı Yönetmen, En İyi Avrupalı Erkek Oyuncu, En İyi Avrupa Senaryosu 2020 Londra İzleyici Ödülü 2020 San Sebastian En İyi Erkek Oyuncu (Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe)

Cannes 2020 etiketi taşıyan ve geçen hafta Oscar kazanan Körkütük , 2020 yılının en çok konuşulan ve en çok ödül kazanan filmlerinden biri oldu. Bir kasabada öğretmenlik yapan Martin ve üç arkadaşı, kanımızda doğuştan alkol eksikliği olduğunu ileri süren bir teoriye gönül verir. Teori uyarınca, güne başlamadan bu “eksikliği tamamlayarak” monotonluktan kurtulacak, paslanmış yeteneklerini yeniden gün yüzüne çıkaracak, yaratıcılıklarını parlatacaklardır. Başlattıkları “akademik deney”in kurallarını sürekli esnetip güncelledikçe hem kendilerinin hem de toplumun sınırlarını zorlamaya başlarlar. Mads Mikkelsen’in olağanüstü bir performansla parladığı Körkütük Ekim 2020’de Filmekimi kapsamında sinemada gösterilmişti.

Gösterimler yapımcı/dağıtımcıların talepleri uyarınca ve yurtdışındaki festivallere de benzer fırsatlar tanıyabilmek adına yalnızca Türkiye’deki izleyicilere açıktır.

Yönetmen

Thomas Vinterberg

Dili

Danca; Türkçe altyazılı

Altyazılar

Turkish