40. İstanbul Film Festivali Mayıs çevrimiçi gösterimleri Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film yarışması filmleriyle sürüyor.

Festivalin çevrimiçi gösterim biletleri, İKSV’nin düzenlediği festival ve özel etkinliklerin biletleri gibi yalnızca Passo üzerinden satılacaktır.

PASSO ÜZERİNDEN BİLET ALIRKEN / ALDIYSANIZ:

https://www.passo.com.tr/tr ‘den aldığınız biletlerin Filmonline hesabınızda gözükebilmesi için her iki platformda da hesabınızın olması ve bu hesapların açıldığı e-posta adreslerinin eşleşmesi gerekmektedir. Henüz bilet almadıysanız ya da hesabınızda filmleri göremiyorsanız aşağıdaki notlara göz atabilirsiniz.

ÖNEMLİ:

Filmler 21.00’de gösterime açılır. Üç gün sonra, 21.01’de gösterime kapanır. 21.01 filme son başlama saati değil, filmin kapanma saatidir. Filmleri bu üç gün içinde izlemeniz ve izle tuşuna bastıktan sonra 30 saat içinde bitirmeniz gerekiyor. Filme başlamış olsanız bile bir filmin son erişim saatinden sonra yayın otomatik olarak kesilir ve filmi izleme şansınız kalmaz. Aynı şekilde gösterim süresi bittiğinde filmler yarıda kalsa bile devam etmez ve dağıtımcı şirketlerin talebi üzerine sistemden kaldırıldığı için tekrar gösterime açılamaz. - • Lale Kart üyeleri öncelikli ve indirimli olarak, https://www.passo.com.tr/tr üzerinden yapacakları tüm bilet satın alım işlemlerinde Lale Kart numaraları ve şifrelerini kullanarak biletlerini indirimli satın alabilirler. İndirim, kombine bilet alımlarında da geçerlidir. - • Lale Kart’ınıza ait yeni şifrenizi https://lalekart.iksv.org/uye-islemleri/uye-girisi adresi üzerinden “Şifremi Unuttum” adımını takip ederek edinebilirsiniz. - • İndirim oranları, Siyah ve Beyaz Lale üyeleri için %25; Kırmızı ve Sarı Lale üyeleri için %20’dir. Ayrıntılı bilgiye (0212) 334 07 81- 07 91 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. - • Hemen Lale Kart üyesi olarak %25’e varan indirimlerden yararlanmak için lalekart.iksv.org adresini ziyaret edebilirsiniz. - • Yasal düzenlemeler uyarınca festival kapsamındaki film gösterimleri, aksi belirtilmediği sürece 18+ uygulamasına tabidir. - • Gösterimler yalnızca Türkiye’deki izleyicilere açıktır.

Gösterim takvimini görmek için tıklayın.

Teknik gereksinimler için lütfen Sık Sorulan Sorular’a göz atın.

Çevrimiçi olarak izleyeceğiniz filmlerden bir görüntüyü kaydetmenin veya herhangi bir görüntünün fotoğrafını veya videosunu çekerek sosyal medya ve benzeri kanallar üzerinden anında veya sonradan paylaşmanın yasak olduğunu , bu kurala uyulmadığı durumda yasal işlem başlatılabileceğini önemle hatırlatırız. İstanbul Film Festivali’nin çevrimiçi gösterimleri DigiGuardians tarafından korunmaktadır.